ETKİNLİKLERİMİZ VE ÜYELİK


ETKİNLİKLERİMİZ VE ÜYELİK

Değerli Dağ ve Doğa Sporlarını seven arkadaşlar,

       Keşif Dağcılık Spor Kulübü;  Ekim ayında başlayan günübirlik doğa yürüyüşlerini, Valilik Makamının ormana  girişi yasaklama ve ormana giriş yasağını kaldırma  kararları doğrultusundaki tarih aralığında  gerçekleştirmektedir.

       Sezon başında;  Yönetim kurulumuz ile   katılımcı üyelerimiz görüş ve önerilerini belirtir. Parkur özellikleri, mevsim koşulları da değerlendirilerek parkur listeleri hazırlanır. Genellikle daha kısa ve zorluk derecesi düşük olarak belirlenen parkur sıralaması, zaman içinde daha uzun mesafe ve biraz daha zorluk derecesi artırılarak  devam eder.

       Etkinliklerimiz, sağlık koşulları dağ ve doğa sporlarını yapmaya elverişli herkese açıktır. İlk katılımcı üç kez misafir statüsünde  etkinliklere katılabilir. Üç yürüyüş sonundaki karşılıklı kabuller  ile  kulüp üyeliğine müracaatı gerekmektedir. Misafir olduğu süreç içinde üyeler ile aynı koşullara tabidir.

       Keşif Dağcılık Kulübü, Uzman Akademisyen ve Eğitmenler ile,  İletişim, Ekip Yönetimi, Acil İlk Yardım Eğitimi, Harita Okuma ve Yön Bulma Eğitimi, Navigasyon, GPS kullanma Eğitimlerini planlı olarak gerçekleştirmektedir.

       Keşif Dağcılık Kulübü, sezon içinde belirlenen tarihlerde, sorumlu antrenör veya  Eğitmen nezaretinde dağcılık, spor tırmanış branşlarında eğitim faaliyetleri gerçekleştirmektedir.

       Keşif Dağcılık Kulübü, yaz etkinlikleri çerçevesinde Kamplı deniz etkinliği ile sosyal ve Kültürel  paylaşım etkinlikleri düzenlemektedir.

       Ayrıca kulübümüz sporcuları Türkiye Dağcılık Federasyonu planlı etkinliklerine katılmaktadır.

      Tüm bu etkinliklere katılabilmek için kulübümüze üye olmanız gerekmektedir.  

ÜYELİK KOŞULLARI

İlk üç etkinliğe katılım sonunda;

3 Adet vesikalık fotoğraf, Nüfus cüzdan sureti," Doğa sporları yapabilir" içerikli sağlık raporu, 20 lira giriş ücreti, aylık 5.00 lira aidat ödemesi gerekmektedir. Ödemeler aşağıda belirtile İBAN numarasına yatırılmalıdır. Üyelik başvurusu kabul edilen üyelerimiz TDF Faaliyetlerine (eğitim, yüksekdağ veya diğer) katılabilmeleri için Lİsans çıkartmaları gerekmektedir. Lisansı olmayan sporcular üy olsalar dahi Türkiye Dağcılık Federasyonu ve İzmir İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilecek teknik bilgi ve beceri gerektiren faaliyetlere katılamazlar.

İBAN TR 48 0004 6004 2888 8000 1642 13

KEŞİF DAĞCILIK SPOR KULÜBÜ