ETKİNLİKLERİMİZ VE ÜYELİK


ETKİNLİKLERİMİZ VE ÜYELİK

Değerli Dağ ve Doğa Sporlarını seven arkadaşlar,

       Keşif Dağcılık Kulübü;  Ekim ayında başlayan günübirlik doğa yürüyüşlerini, Valilik Makamının ormana  girişi yasaklama ve ormana giriş yasağını kaldırma  kararları doğrultusundaki tarih aralığında  gerçekleştirmektedir.

       Sezon başında;  Yönetim kurulumuz ile   katılımcı üyelerimiz görüş ve önerilerini belirtir. Parkur özellikleri, mevsim koşulları da değerlendirilerek parkur listeleri hazırlanır. Genellikle daha kısa ve zorluk derecesi düşük olarak belirlenen parkur sıralaması, zaman içinde daha uzun mesafe ve biraz daha zorluk derecesi artırılarak  devam eder.

       Etkinliklerimiz, sağlık koşulları dağ ve doğa sporlarını yapmaya elverişli herkese açıktır. İlk katılımcı üç kez misafir statüsünde  etkinliklere katılabilir. Üç yürüyüş sonundaki karşılıklı kabuller  ile  kulüp üyeliğine müracaatı gerekmektedir. Misafir olduğu süreç içinde üyeler ile aynı koşullara tabidir.

       Keşif Dağcılık Kulübü, Uzman Akademisyen ve Eğitmenler ile,  İletişim, Ekip Yönetimi, Acil İlk Yardım Eğitimi, Harita Okuma ve Yön Bulma Eğitimi, Navigasyon, GPS kullanma Eğitimlerini planlı olarak gerçekleştirmektedir.

       Keşif Dağcılık Kulübü, sezon içinde belirlenen tarihlerde, sorumlu antrenör veya  Eğitmen nezaretinde Temel Yaz Eğitimi, Yaz Gelişim Eğitimi, İleri Kaya Eğitimi, Kış Temel Eğitimi, Kış Gelişim Eğitimi, İleri Kar Buz  Eğitimi  gerçekleştirmektedir.

       Keşif Dağcılık Kulübü, yaz etkinlikleri çerçevesinde Kamplı deniz etkinliği ile sosyal ve Kültürel  paylaşım etkinlikleri düzenlemektedir.

       Ayrıca kulübümüz sporcuları Türkiye Dağcılık Federasyonu planlı etkinliklerine katılmaktadır.

      Tüm bu etkinliklere katılabilmek için kulübümüze üye olmanız gerekmektedir.  

ÜYELİK KOŞULLARI

İlk üç etkinliğe katılım sonunda;

5 Adet vesikalık fotoğraf, Nüfus cüzdan sureti," Doğa sporları yapabilir" içerikli sağlık raporu, 20 lira giriş ücreti, aylık 5.00 lira aidat ödemesi gerekmektedir. Üyelik kaydı gerçekleşen her üye için lisans çıkartılması gerekmektedir. Lisanssız sporcular Türkiye Dağcılık Federasyonu ve İzmir İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilecek teknik bilgi gerektiren faaliyetlere katılamazlar.

KEŞİF DAĞCILIK SPOR KULÜBÜ